Strona Główna BIP Strona Główna
Aktualności 2016
 
2016-07-12 16:41:22
Obchody Dni NATO w Łodzi.
...

   W dniu 08 lipca 2016r. paradą wojskową na ulicy Piotrkowskiej zainaugurowano w Łodzi „Ogólnopolskie Dni NATO”.

    Kontynuacją obchodów był zorganizowany w dniu 9 lipca na stadionie SKS „Start” w Łodzi piknik militarno-rodzinny „Łódź-Warszawa razem z NATO”, który mimo niesprzyjającej aury odwiedziły rzesze łodzian. Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć ekspozycje sprzętu wojskowego jednostek wojskowych 25BKPow. (w tym śmigłowiec MI-17), 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, WCKMed. oraz sprzętu policyjnego, strażackiego, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Miejskiej w Łodzi, a także wystawy wojskowego sprzętu historycznego i grup rekonstrukcji historycznych.

   Odbyły się liczne pokazy umiejętności, w tym skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego z 25BKPow. oraz dynamiczny pokaz podejmowania rannego z pola walki w wykonaniu żołnierzy i podchorążych Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

    Zmęczeni obserwatorzy odwiedzający piknik mogli posilić się grochówką wojskową.

   Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi wraz z podległymi Wojskowymi Komendami Uzupełnień: w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Tomaszowie Maz. utworzyły stoisko promujące nabór do ochotniczych form służby wojskowej. W swojej ekspozycji promowano powiaty z terenów administrowanych przez te organy.
W części wystawienniczej WKU w Łodzi można było zapoznać się również z historią TOAW oraz NATO i misji wojskowych.

   Piknik z całą pewnością pozostawił wiele miłych wrażeń we wspomnieniach zwiedzających.

 

Foto i tekst: WKU w Łodzi p. Tomasz Szcześniak